MIVA Design

Plovoucí podlahy-Korkové

Quercus Suber L (tak zní latinský název) Korkový dub se dožívá stáří 180let, to znamená, že umožňuje minimálně 17-ti násobnou sklizeň. Světová produkce kůry se pohybuje kolem 320,000 t ročně, z toho více než 50% procent se sklidí v Portugalsku. Plantáže korkových dubů jsou přísně střeženy a jsou chráněny a kontrolovány ministerstvem zemědělství.
Korkový dub má schopnost regenerovat svoji kůru. Umožňuje tak její loupání bez toho, že by se strom poškodil. Roste v pásmu Středozemního moře
První loupání (virgin cork) může nastat po 25 letech stáří dubu, poté co dosáhne minimálně 70 cm v obvodu. Následné další sklizně korkové kůry jsou po dalších 9 letech v letních měsících. Teprve při 3 sklizni dosáhne kůra požadované kvality.
Korek je přírodní produkt. Každá buňka obsahuje plyn podobný vzduchu, stěny buněk jsou tvořeny celulózou, suberinem a voskem. Přítomnost suberinu zamezuje propustnosti tekutinám a plynům, což ve spojení s výbornými vlastnostmi regenerace po stlačení předurčuje korek jako ideální produkt


Zvláštní kvalitu korkové podlahy lze vychutnat nejlépe na boso. „Teplé nohy“ je zvláštní známka komfortu, kterou oceníte nejenom v ložnici. Zároveň materiálové vlastnosti korku zajišťují elasticitu, a šetří tak klouby.
Není divu, že stále více lidí se bez korkové podlahy nechce obejít. Naše podlahy jsou z toho nejlepšího korku. V naší kolekci naleznete pečlivý výběr přírodních a krémových tónů.
Korek je ideální materiál pro soukromou část bydlení – nejenom pro ložnice. Také obývací a dětské pokoje, také pokoje pro mládež získají korkem dobrý vzhled. Po mnoho let hrála korková podlaha v německých domácnostech pouze vedlejší roli. Byla k nalezení ještě tak ve sklípcích pro párty, nebo možná ještě v ložnicích. Ale dnes objevuje stále více lidí přednosti přírodního materiálu. A také jeho kvality coby stylového prostředku jsou houfně objevovány. Protože nakonec teplo bydlení není pouze otázkou teploty v místnosti, nýbrž také optiky a citu.
Plovoucí korkové podlahy PRADOPlovoucí korkové podlahy PRADO
Plovoucí podlahy korkové HAROPlovoucí podlahy korkové HAROMIVA Design-INTERIERY-plovouci podlahy.Kontakt: mobil 773740248.skype: koudelnik,email:plovouci.podlahy@centrum.cz

Pánské mikiny | Sim-fit,Pánské košile | Programming FOLDINA.cz